Wizja przedszkola

Nasze przedszkole:

• jest miejscem, gdzie dziecko czuje się bezpieczne i szczęśliwe,
  • stwarza przyjazną atmosferę oraz zapewnia optymalne warunki dla rozwoju osobowości dziecka,
  • kształtuje twórcze postawy, stosuje aktywne metody w rozwijaniu zdolności kreatywnego działania,
  • tworzy warunki do indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka,
  • uczy akceptacji, tolerancji, poszanowania siebie i innych,
  • wspiera działania wychowawcze i edukacyjne rodziców.

Misja przedszkola

To:

• zapewnienie dzieciom opieki i bezpieczeństwa,
  • rozwijanie dziecięcej wyobraźni poprzez kontakt z różnymi środkami ekspresji twórczej: muzykę, taniec, dramę, plastykę,
  • kształtowanie wszechstronnych zdolności dzieci,
  • umożliwienie wyrównywania szans edukacyjnych przez fachową pomoc logopedy, psychologa, przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole,
  • podejmowanie bliskiej współpracy z rodzicami i z najbliższym środowiskiem dziecka, a przez to pogłębienie więzi emocjonalnej z bliskimi, wzmocnienie autorytetu rodziców,
  • kształtowanie wrażliwości dzieci na otaczające je środowisko naturalne, podnoszenie świadomości ekologicznej.

Ważne informacje organizacyjne

• ​Społeczne Przedszkole Społecznego Towarzystwa Oświatowego wpisane jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez gminę Nieporęt pod numerem 2/2015. Nadzór nad placówką sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.

• Działamy od 1990 roku prowadząc Społeczną Szkołę Podstawową nr 35 im. Noblistów Polskich STO w Legionowie. ​Społeczne Przedszkole w Stanisławowie II rozpoczeło działalność od 1 września 2015 roku, przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

• Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00. Po godzinie 18.00 możliwy jest pobyt dziecka tylko po uprzednim powiadomieniu nauczyciela i jest dodatkowo płatny.

• Nasze przedszkole usytuowane jest w spokojnej, willowej okolicy, bardzo blisko Legionowa. Posiadamy własny ogród oraz bezpieczny plac zabaw.

• Położenie w pobliżu ulicy Zegrzyńskiej zapewnia dogodny dojazd samochodem, a parking na terenie przedszkola zapewni bezpieczne odprowadzenie dziecka do placówki.

• Dbając o bezpieczeństwo naszych podopiecznych dostęp do budynku i na teren przedszkola ograniczają elektroniczne systemy zabezpieczające.