Zasady rekrutacji dzieci do Społecznego Przedszkola STO

w Stanisławowie Drugim, ul. Wolska 7a

Podstawa prawna:

• Ustawa z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. Nr 173 2004r. poz. 329 z późniejszymi zmianami).

• Statut Społecznego Przedszkola STO  w Stanisławowie Drugim.

1. Rekrutacja dzieci do przedszkola trwa cały rok do momentu wyczerpania miejsc.

Przedszkole przeprowadza rekrutację dzieci w oparciu o zasadę powszechnej dostępności.

2. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 2,5-6 lat.

3. Zapisy dzieci do przedszkola prowadzi Dyrektor placówki lub jego Zastępca.

4. Nabór dzieci do przedszkola odbywa się na podstawie złożonej przez rodziców (prawnych opiekunów) „karty zgłoszenia dziecka”.

KARTA_PRZEDSZKOLAKA.docx

5. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc, o przyjęciu dziecka decyduje kolejność składania kart.

6. Rodzice/ prawni opiekunowie dzieci przyjętych na nowy rok szkolny zobowiązani są do podpisania umowy o świadczenie usług przez Społeczne Przedszkole STO w Stanisławowie Drugim.

7. W przypadku zgłoszenia większej liczby dzieci niż limit posiadanych miejsc, stosuje się szczegółowe kryteria przyjęć dzieci.

W kryteriach tych uwzględniane jest pierwszeństwo:

a)         dzieci, które podlegają obowiązkowemu przygotowaniu przedszkolnemu („0”)

b)         pierwszeństwo dzieci już uczęszczających do naszego Przedszkola

c)         pierwszeństwo dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do Przedszkola STO lub

Społecznej Szkoły Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich STO w Legionowie

d)         pierwszeństwo dzieci, których oboje rodzice pracują zawodowo,

e)         pozostałe dzieci.