ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA Dokumenty Nasza kadra Oferta i cennik

ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA

Grupy

Prowadzimy dwie grupy wiekowe od 2, 5 -latków do zerówki. Proponujemy kameralne grupy liczące nie więcej niż 16 przedszkolaków w celu zapewnienia dzieciom bliskiego, indywidualnego kontaktu z nauczycielem.

Wyżywienie

Zapewniamy naszym przedszkolakom cztery (śniadanie, zupa, II danie, podwieczorek) smaczne, domowe posiłki, przygotowane w kuchni firmy cateringowej "Hotel Riviera" z Olszewnicy Nowej zgodnie z zaleceniami dietetyka. Woda do picia jest dostępna dla dzieci przez cały dzień. Dzieciom z alergiami pokarmowymi zapewniamy indywidualną dietę.

Kontakt z rodzicami

Prawidłowy przebieg procesu dydaktyczno-wychowawczego może być osiągnięty tylko dzięki współpracy przedszkola ze środowiskiem rodzinnym, dlatego bardzo nam zależy na bliskim kontakcie z rodzicami. Nasze kontakty z rodzicami przybrały różne formy:

• codzienne rozmowy z wychowawcami (w miarę możliwości) dotyczące spraw bieżących
  • zebrania grupowe
  • przesyłanie informacji od nauczycieli drogą mailową
  • zajęcia pokazowe prowadzone przez nauczyciela wychowawcę, w których trakcie rodzice mogą zobaczyć metody nauczania i zaobserwować jak pracuje ich dziecko
  • pokazowe zajęcia dodatkowe (czyli jak bawimy i uczymy się z instruktorami muzyki, rytmiki, plastyki czy języka angielskiego...)
  • rodzinne imprezy okolicznościowe, świąteczne oraz integracyjne

Poobiedni odpoczynek

W trosce o harmonijny rozwój emocjonalny i intelektualny pragniemy zapewnić dzieciom czas na relaks, wyciszenie lub sen. Zachęcamy przedszkolaków do odpoczynku, który jest potrzebny po aktywnym przedpołudniu i przed atrakcyjnym popołudniem. Dlatego stwarzamy dzieciom, w zależności od indywidualnych potrzeb oraz wieku, warunki do snu lub relaksu przy muzyce, opowiadaniach i czytanych bajkach.

Zajęcia adaptacyjne

Zapraszamy Dzieci razem z Rodzicami na zajęcia adaptacyjne, których celem jest łagodne i stopniowe wejście dziecka w świat przedszkolny. W trakcie zajęć plastycznych oraz muzyczno-ruchowych dzieci będą mogły, w poczuciu bezpieczeństwa i w odpowiednim dla siebie tempie, poznać ciocie-nauczycielki, nowych kolegów i koleżanki oraz zobaczyć budynek przedszkolny.

Kadra pedagogiczna

Przedszkole zatrudnia nauczycieli z wysokimi kwalifikacjami pedagogicznymi, którzy nadal chętnie doskonalą swoje umiejętności na kursach, warsztatach i studiach podyplomowych. Wspólną cechą wszystkich naszych nauczycieli jest zaangażowanie w kontakt z dziećmi i ich rodzicami, troska, cierpliwość i szacunek dla indywidualności każdego dziecka.

Opieka specjalistów

Zapewniamy także opiekę diagnostyczną logopedy, pedagoga i/lub psychologa, jak również możliwość skorzystania z indywidualnych spotkań z tymi specjalistami.